Veteranbiler og bilglede i sentrum
Ta turen til Torget og Storgata, hvor du kan se et stort utvalg av flotte veteranbiler og møte engasjerte bileiere. Her blir det anledning til å slå av en prat, høre gode historier og kanskje mimre litt om biler fra en svunnen tid.
I fjor var hele 86 veteranbiler innom sentrum, med biler som kom langveisfra – blant annet fra Sandefjord, Oslo og Numedal, i tillegg til deltakere fra Skien, Kongsberg, Notodden og selvfølgelig Tinn.
Se, prøv og opplev nye biler
På Bilens Dag får du også muligheten til å bli bedre kjent med dagens bilmodeller. Bilforhandlere viser fram et bredt utvalg av nye biler, og det blir mulighet for prøvekjøring.
I fjor var det stor interesse for blant annet elektriske biler, pickuper og modeller fra flere ulike bilmerker. Prøvekjøringen var populær gjennom hele dagen – så her er det bare å benytte muligheten!
Enten du er lidenskapelig bilentusiast, nysgjerrig på nye biler, liker veteranbiler eller bare vil ha en hyggelig dag i sentrum, er Bilens Dag noe for deg. Ta med familien, venner og godt humør – og bli med på en dag med bilglede, aktiviteter, mat og sosialt samvær i Rjukan sentrum!